Santose treeneriteperega liitus Martin Murumaa!

Santosel on väga hea meel teada anda, et meie treenerite kollektiiviga on liitunud Martin Murumaa!

Türilt pärit Murumaa läks jalgpallitrenni esimeses klassis ja treenis legendaarse juhendaja Viktor Metsa käe all. Hiljem siirdus ta kodukandi klubisse Türi Ganvixi, seejärel mängis madalamates liigades Tartu klubides ja jõudis ülikooli ajal õppida, elada ja mängida ka Saksamaal, kus ta pallis 5.-6. liigas. ”Seal jäi silma, et Saksamaa tugevuselt 5.-6. liigas ei olnudki mängijad ülemäära eriliselt head, aga väga head olid nende baasoskused, mis on neile nii selgeks drillitud. Seal tekkis mõte, et ka meil Eestis peaks olema samamoodi: ei pea noortele õpetama midagi erilist, vaid lihtsaid asju, aga need peaksid saama väga selgeks,” kirjeldab Murumaa, kuidas Saksamaaga tutvumine teda mõjutas.

Eestisse naastes otsustas ta, et mängijana tegutsemise aeg on läbi ja sihiks sai hoopis treeneritöö. Kolm aastat tegutses Murumaa Tartu Helioses, oma neljandat treeneriaastat alustas ta nüüd Santose ridades. ”Treenerina Tartus tegutsedes jäi silma, et Santose lapsed mängisid hästi ja tundus, et töö käib ilusti. Seetõttu tahtsingi klubiga liituda, et saaksin ka ise selles keskkonnas edasi areneda,” sõnab Murumaa.

Punavalgete juures on Murumaa ametis 2012, 2013 Valgete, 2015 noorte ja lisaks Vara piirkondliku grupi juures. Treeneritöö plusside ja miinuste kohta räägib meie uus treener nii: “Ilmselt kõige raskem on lastega kontakti leidmine ehk see, kuidas su informatsioon neile kohale jõuab ja kuidas nad sind treenerina austavad. Aga seni tundub, et mul pole kontaktiloomisega suuri probleeme tekkinud. Treeneritöö juures kõige toredam on see, kui näed oma treenitavate arengut. See tekitab hea tunde, et oled midagi hästi teinud.”

Pikaajalisi eesmärke ei ole Murumaa hetkel paika pannud, kuid praegu tundub, et just noorte treenimine on see, millele ta tahab keskenduda. ”Mulle sobib noortetöö, sest lastega on äge, las need täiskasvanud tegutsevad omasoodu. Aga eesmärkidest rääkides, siis tahaksin avastada seda, kuidas noortetööd tehakse välismaal. Ei pea minema kuhugi päris suure klubi juurde, vaid läheks vaataks, kuidas väiksemates klubides noortega tegutsetakse ja saaks sealt mõtteid tagasi Eestisse tuua. Konkreetsetest riikidest rääkides – eks mind tõmbab ikka Saksamaa poole. Aga ega mul kindlat plaani välismaale minekuks pole, see on kunagi tulevikumuusika,” selgitab Murumaa.

Punavalgete treeneriks asus Murumaa novembri algusest ja esimeste päevade kohta on tal öelda vaid kiidusõnu. ”Mind on väga hästi vastu võetud ja mulle väga meeldib siin! Eks natuke võtab aega, et kõigega harjuda, aga seni on kõik väga tore olnud!”

Santosepere soovib meie uuele treenerile tööks palju jõudu ja edu!